Metoda CGF

Skoncentrowane czynniki wzrostu (Concentrated Growth Factors) są to białka, które przyczyniają się do gojenia ran i zwiększają możliwości regeneracyjne organizmu bez skutków ubocznych. Białka te znajdują się we krwi.

Metoda CGF wykorzystuje komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu do rekonstrukcji tkanek miękkich (dziąseł) i twardych (kości). Jest to bez wątpienia najnowsza i najbezpieczniejsza terapia regeneracyjna stosowana w stomatologii.

Skoncentrowane czynniki wzrostu szczególnie wykorzystywane są w implantologii, chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz periodontologii.

cgf

Zastosowanie metody CGF podczas chirurgicznego zabiegu stomatologicznego zapewnia szybsze i lepsze metody gojenia, zmniejszenie bólu i obrzęku pozabiegowego, lepszą integracja implantu z kością, brak zespołu suchego zębodołu po ekstrakcji, brak skutków ubocznych i powikłań.

Metoda CGF jest w 100% bezpieczna, nie powoduje powikłań i reakcji alergicznych oraz pozwala na znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym.

Jak wygląda zabieg?

Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu lekarz uzyskuje wyodrębnione komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu. Tak przygotowany materiał zostaje użyty w miejscu, w którym lekarz przeprowadza zabieg.

W zależności od rodzaju zabiegu, uzyskany preparat może zostać użyty do:

  • Bezpośredniej aplikacji w miejscu rany
  • Wymieszania z materiałem kościozastępczym.

 

 Metoda CGF w medycynie estetycznej

cgf liquid

Skoncentrowane czynniki wzrostu można wykorzystać również do zabiegów odmładzających.  Efektem takiego zabiegu jest redukcja drobnych zmarszczek, regeneracja, odżywienie i widoczne odmłodzenie skóry.

CGF Liquid wykonuje się techniką mezoterapii, dzięki czemu uzyskane efekty w postaci poprawy kondycji skóry wyglądają bardzo naturalnie.  Zaletą tej metody jest to, że zaraz po zabiegu możesz wrócić do swojej normalnej aktywności. CGF Liquid wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Jak przebiega zabieg CGF?

Przed zabiegiem:

Umów się na wizytę w certyfikowanym gabinecie medycyny estetycznej. Podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni produkt z linii CGF i nakreśli plan terapii.

Podczas zabiegu:

Lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą.

Dla Twojego komfortu lekarz może nałożyć maść znieczulającą.

Podczas zabiegu możesz czuć delikatne wkłucia oraz rozpieranie.

Po zabiegu:

Po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków. W miejscu iniekcji mogą pojawić się niewielkie siniaki, obrzęk i ból, ale w ciągu kilku dni powinny one samoistnie ustąpić.  Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci zabiegi podtrzymujące uzyskany efekt, które w zależności od potrzeb wykonuje się 1-2 razy w ciągu roku. Częstotliwość tych zabiegów dla każdego pacjenta określana jest indywidualnie.