Implantologia

Każdy człowiek chciałby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Jest to podyktowane nie tylko względami zdrowotnymi, ale też estetycznymi. Implantologia wychodzi naprzeciw osobom, u których na standardowe leczenie stomatologiczne jest już za późno, lub jego efekty byłyby niezadowalające.

Produkty, jakie w dzisiejszych czasach dostępne są na rynku, pozwalają na uzupełnienie braków w uzębieniu przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i zdrowia jamy ustnej.

implanty

Implanty MIS SEVEN

W naszym gabinecie stomatologicznym wykorzystujemy implanty MIS SEVEN, które są jednymi z najpopularniejszych i najpowszechniej stosowanych implantów na świecie. Konstrukcja tych implantów została dopracowana w każdym calu, a dzięki chropowatej powierzchni i mikrogeometrii tytanu bardzo szybko integruję się z kością, co przyczynia się do lepszej stabilizacji implantu.

Surowcem, z którego wykonane są implanty MIS SEVEN, jest stop tytanu Ti-6Al-4V ELI (klasa 23), który zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na uszkodzenia związane ze standardowym użytkowaniem.

Połączenie unikalnych cech MIS SEVEN pozwala zapewnić powodzenie wszczepu i lepsze wyniki estetyczne przy zwiększonym zachowaniu kości.

 

 

Wyjątkowa stabilność początkowa

stabilnosc

unikalny kształt gwintu

 

Zachowanie kości

zachowanie kosci

platform-switchnig

 

Bezpieczeństwo

bezpieczenstwo

wiertło jednorazowego użytku o dostosowanej średnicy i długości

Sukces kliniczny

sukces kliniczny

chropowata struktura powierzchni gwarantująca efektywność osseointegracji

Rodzaje uzupełnień implantologicznych

  • Pojedynczy implant zęba - wkręca się go w kość w miejsce korzenia utraconego zęba i mocuje się do niego koronę protetyczną. System w bardzo naturalny sposób imituje naturalny ząb, gdyż pozwala on na dobór koloru i kształtu korony do istniejących zębów. Implant  w trakcie codziennego użytkowania (gryzienie, żucie) zachowuje się jak prawdziwy ząb i spełnia jego funkcję. Jest to skuteczne i bardzo trwałe rozwiązanie, które umożliwia skuteczne działania jamy ustnej przez wiele lat.
  • Implantacja kilku zębów - jest to zabieg polegający na umieszczeniu w szczęce lub żuchwie kilku implantów. Braki zębowe są uzupełniane wprowadzanymi do kości implantami. Przez kilka kolejnych miesięcy implanty zrastają się z kością i tworzą stabilne oparcie dla przyszłej odbudowy protetycznej. Na ten czas do implantów mocowane są korony tymczasowe. Jest to również okres doboru koron właściwych – lekarz bardzo precyzyjnie dopasowuje rozmiar, kolor oraz mierzy dystans pomiędzy zębami, co gwarantuje uzyskanie pełnego, naturalnie wyglądającego uśmiechu.
  • Odbudowa całościowa – jednym z rozwiązań jest umieszczenie 4-8 implantów w szczęce lub żuchwie, co pozwala na zamocowanie protezy zastępującej cały łuk zębowy. Opcjonalnie możliwa jest implantacja z natychmiastowym obciążeniem. Implanty wszczepiane są głęboko w kość, co zapobiega osłabieniu tkanki kostnej, a wręcz pozwala wzmocnić ją wokół implantu. Przy takim zabiegu obciążenie uzupełnieniem stałym jest możliwe już po 3-4 miesiącach.

 

Filmy prezentujące implanty MIS SEVEN